Az alábbiakban megpróbálunk segíteni eligazodni a rendkívül széles választékunkban:

Faparketta

  • Rétegelt svédpadló: 13 – 15 mm vastag, teljes keresztmetszetében tölgy fafajból készült, mely szerkezetének köszönhetően kompromisszumok nélkül alkalmas padlófűtésre is. Egymással keresztszálirányú rétegekből, környezetbarát ragasztó segítségével kialakított rétegelt szerkezet, 100 %-ban természetes olajokkal 2 vagy 3 rétegben felület kezelve, nút-csappal illeszkedő elemekből. Hagyományos típus, az aljzathoz ragasztani kell! A 3- 4 mm-es kopórétegnek köszönhetően felülete 2-3 alkalommal csiszolható.
    • Olajozott felületű: antisztatikus és természetes tapintású. A fa felülete magába szívja az olajat, az olaj elzárja, telíti a fa pórusait, ezáltal víztaszítóvá teszi a felületet, emellett keményíti is a fát, így jó mechanikai tulajdonságot biztosít. Felhasználás függvényében kb. 1-2 évente ápoló olajjal át kell kenni a teljes felületet. Otthoni eszközökkel, saját magunk is elvégezhetjük. Az alkalmanként, ritkán keletkező karcok külön is kezelhetők olajjal, anélkül, hogy a teljes felületet átolajoznánk. 
    • Lakkozott felületű: A lakkozás gondozásmentes felületkezelés, ami azt jelenti, hogy a lerakás után, a rendszeres takarítást leszámítva, nem igényel semmiféle utólagos kezelést. Leggyakrabban előforduló sérülése a karc. Létezik hibajavító stift, de leginkább a teljes mechanikai felújítás, csiszolás, lakkozás jelent biztos megoldást.
  • Szalagparketta: az egyik legelterjedtebb típus. Szerkezetét tekintve 3 rétegű felépítés jellemzi, vizes padlófűtésre alkalmas, klikkes rendszerrel készül, így ragasztás nélkül, úsztatva is fektethető.
  • Tömör fa: Teljes keresztmetszetében ugyanabból a faanyagból, csappal-horonnyal illeszkedő nagy méretű fapadló. Felületkezelés 100%-ban természetes összetevőkből álló, színes olajokkal. Vizes padlófűtésre alkalmas, felülete csiszolható.

Minta szerinti lerakásban megkülönböztetünk:

  • Halszálka minta: jellemző fektetési mód. 90’ fokos elforgatásban, egymásra merőlegesen rakják le az elemeket.
  • Chevron vagy más néven francia halszálka: egy újra felfedezett lerakási minta. Megjelenése az extravagáns, exkluzív divatirányzatot képviseli. 45’ illetve 60’ fokos szögben bevágott elemek kerülnek egymás mellé.

Válogatás, osztályozás szerint megkülönböztetünk:

A fapadlók a természetes alapanyagban előforduló színszórást minden esetben tartalmazzák, egy-egy lamella között előforduló színeltérés természetes jelenség. A színszórásra a gyártók nem válogatnak.

  • szelekt minőség (AB): rendszerint teljesen tiszta, göcsöktől és egyéb fajellemzőktől mentes, prémium, letisztult megjelenésű felületet biztosít
  • rusztikus minőség (CD): kisebb göcsöket, csomókat tartalmazhatnak, jellemzően egységes, nyugodt megjelenést nyújt
  • rusztikus, country (DE): minden a fára jellemző tulajdonságot, göcs, csomó, kikent repedés, szíjács, nagyobb mennyiségben tartalmaz. Jellemzően mozgalmas, vidéki stílusú megjelenést biztosít.

A kefélt/gyalult/kapart felület: Ez a technológia különböző eszközökkel, kaparó- és csiszoló kézi szerszámokkal sok időt és rengeteg kézimunkát igényel. Ezzel a módszerrel a lágy vonalak tovább mélyíthetőek és finomíthatóak, a burkolat rajzolata így sokkal élénkebb lesz. Gyári kialakítása során helyenként elvesz a kopórétegből 0,2-0,3 mm-t így előfordulhat, hogy a névlegesen megadott vastagság kisebb lesz.

A 4V illetve 2V fózolás során a parketták szélét ferdén, általában 45 fokos szögben vágják le, a különleges elkészítés hatására még hangsúlyosabbá válik a parketta hatása. Ebből a gyártási technológiából eredendően a parketta széle vékonyabbnak tűnik. Ez semmiben nem befolyásolja az anyag funkcionalitását, tartósságát vagy megjelenését.

Furnér padlók

A rendkívül kemény HDF hordozórétegnek köszönhetően nagyon jól viseli terhelést, nem tud mélyen benyomódni, ellenállóbb a mechanikai sérülésekkel szemben. Az esztétikumát az igazi válogatott fából hasított színfa furnér adja. A furnér padló 8,5 mm vastag általában viszont a kopó réteg csak 0,7 mm, ami azt eredményezi, hogy nem csiszolható/ javítható.

3-rétegből tevődik össze, a felsőrétege egy keményfa furnérlemez. A HDF középréteg, amely farostból készül nagyon kemény lemez, a furnér parkettának nagyobb tartósságot biztosít. Az alsó réteg fenyőfából készül és lehetővé teszi a szerkezetnek, hogy hibátlanul működjön különféle klimatikus és környezeti körülmények között.

Fontos: strukturális és színváltozások az anyag tulajdonságai, melyek megjelenési formái rendkívül változatosak. Idővel az anyag színe sötétedik, foltosodik.

A vinyl – SPC és LVT padlók

A vinyl padló – más néven LVT, Luxury Vinyl Tile – újgenerációs padlóburkoló anyag. Modul rendszerű kialakításának köszönhetően, könnyen telepíthető, a klikkes kialakításúak úsztatva, ragasztás nélkül fektethetők, a vékonyabbakat ragasztani kell az aljzathoz.
Az SPC egy továbbfejlesztett vinyl verzió, mely ásványi anyag őrleménnyel van megerősítve ezáltal sokkal tartósabb és keményebb.

A termékek, köszönhetően a vékony – 2-6 mm-es vastagságuknak és alacsony hőellenállásuknak, alkalmasak vizes padlófűtésre. 100%-ban vízálló, így fürdőszobában is alkalmazható. Strapabíróságának, vízállóságának köszönhetően bármilyen élettérben alkalmazható (előszoba, konyha, nappali, üzlethelyiség stb.)

Lerakás szerint megkülönböztetünk:

  • A ragasztós rendszerűek vastagsága 2 – 2,5 mm, az egyes lapokat szoros illesztéssel kell egymás mellé helyezni, teljes felületű ragasztással fektethető. Teljesen sík, aljzatkiegyenlített felületet igényel, bármilyen kisebb hiba is meglátszódik a felületen. Lerakása nagy odafigyelést, szakértelmet igényel, így csak szakemberek segítségével telepíthető.
  • A klikkes rendszerű termékek vastagsága 4,5 – 6 mm, fektetésük a laminált padlókhoz hasonlóan egyszerű, különösebb szakértelem nélkül lerakhatók.

Kopásállóság: A ragasztós termékek általában 32-es, a klikkes rendszerűek 33-34-42-es kopásállósággal rendelkeznek típustól függően. Így kijelenthető, hogy otthoni felhasználásra bármelyik termék megvásárolható.

Laminált padlók

A laminált padló legnyilvánvalóbb előnye az ára, ami lényegesen alacsonyabb, mint az egyéb padlóburkolatoké, de ez nem jelenti a minőség csökkenését. Tény, hogy a laminált padló nem tömör fából készül, ám a felülete kopásálló. További előnye a könnyű lerakhatóság. A laminált padló számos színben és mintázattal vásárolható meg kínálatunkban is.

A nagy gyártók folyamatosan arra törekednek, hogy termékeik a természetes fa hatását érjék el, így azok minden sajátosságát (göcsök, színárnyalatok, repedések…) tartalmazza a termék minden egyes eleme. Ezáltal adott termék esetében sem lehetséges teljesen homogén felület elérése.

Általában a termékek 4 oldalt fózoltak, mely azt jelenti, hogy a lapok szélei 45°-ban le vannak vágva így az egyes lapok látványosabban elkülönülnek egymástól. A fózolás nélküli termékek egybeolvadó látványvilágot nyújtanak.

Kopásállósági osztályok

AC3/31, AC4/32, AC5/33 bármelyike megfelel otthoni felhasználásra.
Közületi alkalmazás esetén érdemes inkább a 32-es, vagy 33-as típusokat választani.
A kopásállóság nem alkalmas teljes mértékben a minőség vagy a tartósság megítélésére. A valódi élettartam főleg a felhasználás módjától, a tisztítás módszerétől és a környezeti körülményektől függ.

Lerakásához és a gyári garancia megtartásához párazárófólia és XPS alátét szükséges!

 


Swiss Parkett

- A minőséget hozzuk el az Ön otthonába

Swiss Parkett Kft.

Bemutatóterem: 2085 Pilisvörösvár, Gesztenye utca 1.

+36 (70) 355 6551
+36 (26) 743 353

info@swissparkett.hu